Marți, 13 decembrie 2017, la Casa de Cultură a Studenţilor, Primăria municipiului Cluj-Napoca a organizat cea de-a IX-a ediție a Galei excelenței „10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”, un eveniment festiv prin care municipalitatea își exprimă recunoștința pentru efortul pe care acești tineri l-au depus pentru a excela în activități educative, culturale și sportive.

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, oferite de unii dintre cei mai talentați clujeni, printre care o amintim pe Katia Cărbune, câștigătoarea concursului Next Star 2017, pe Mimo poetul, un moment de energie redat prin street dance oferit de compania “Jump in” și trupa de majorete a Casei de Cultură “Deja vu”.

Valoarea cumulată a premiilor oferite în cadrul galei se ridică la peste 34.000 lei în premii valorice sau cadouri.

Partenerii care s-au alăturat și în acest an proiectului sunt: Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Universitatea Babeș-Bolyai,  NTT Data, Betfair Romania, CSI Romania, Farmec, Napolact, Selgros, Coral Impex, Asociația Susținem Valorile, DNWT – Clubul de afaceri German din Transilvania de Nord.

Mai jos găsiți lista premianților celei de-a IX-a ediții a Galei „10 pentru Cluj”:

Prichindeii Cetății

Ferenţiu Mara Ioana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

Miron Raul-Ioan – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Ivan Cristian – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Moldovan Cristina Denisa – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Comiza Oana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Sîntoma Maya-Sofia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Szalai Ivett Szofia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor”

Ioniţă Irina Teodora – Grădiniţa cu Program Prelungit „Parfum de Tei”

Olaru Ana Cristiana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

Lazăr Octavian – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Prjeslavshi Ada-Maria – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Borzași-Selin Andreea Karla  – Gradinita cu program prelungit “Căsuța”

Andronic Iris-Maria – Grădinița cu program prelungit “Căsuța”

Nechita Vlad Alexandru – Grădinița cu program prelungit “Zâna Zorilor”

  • Elevul Anului

 

Iacob Iulia-Daria – Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

Ferenţiu Mara Ioana – Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

 

  • Profesorul anului

 

Bogosavliev Vladimir-Alexandru – Colegiul Naţional „George Bariţiu”

  • Ambasador pentru Cluj

 

Gornescu Cătinaş Ryanna Carina Andreea – de la Colegiul National „Emil Racovita”

Caravaţeanu Radu Matei  – de la  Şcoala Gimnazială ,,Octavian Goga”

Şanta-Moldovan Lorena – de la  Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”

Mureşan Vlad-Alexandru – de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

Drăgan Tudor-Andrei – de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

 

  • Arte individual

 

Maya Cristina Ciobotă – de la Liceul de Coregrafie ,,Octavian Stroia”

Kiss Alexander-Theodor  – de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”

Iacob Iulia-Daria – de la Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

  • Științe

Sandea Iancu-Ioan – de la Colegiul Naţional ,,George Coşbuc”

Harambaş Diana-Maria – de la  Colegiul Naţional ,,Emil Racoviţă”

Nagy Balázs – de la Liceul Teologic Reformat

  • IT

Lăuran David-Andrei – de la Şcoala Gimnazială ,,Horea”

Horhat Răzvan-Cătălin – de la Liceul Teoretic “Avram Iancu”

  • Mediu

Grupul de 25 elevi – de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Ilyés Kinga – Liceul Teoretic “Báthory István”

  • Sport individual

Dehelean Matei  – de la Şcoala Gimnazială ,,Liviu Rebreanu” , CS. Poli Karate

Harabagiu Daria  – de la Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”; CS Politehnica Cluj-Napoca, karate

Raţiu George-Adrian – de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

  • Inovație

Racz Miriam – de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Grupul elevilor  – de la Colegiul Tehnic “Napoca”

  • Social

Grupul de 25 elevi – de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Grupul de 24 elevi – de la  Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic “Napoca” – Colegiul Tehnic „Napoca

  • Arte ansambluri

Trupa de majorete ,,Deja-vu” – de la Casa de Cultură a Studenţilor,

Trupa de majorete ,,Deja-vu” – de la Casa de Cultură a Studenţilor

Corul Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă” – de la Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

  • Sport de echipă

Echipa de fotbal fete de la Liceul Teoretic ELF

Grupul de 10 sportivi de la CS KWAN Cluj-Napoca , karate,

Echipa de volei feminin a Liceului Teoretic “Gheorghe Şincai”